: REAC - Paks 4-3

REAC - Paks 4-3

Danko  2006.10.14. 17:22

Percről Percre...

A második félidőben újabb gólt szerezve már 4-0-ra is vezetett a REAC, de a játékrész derekára elfáradtak, s a vendég együttes szinte vérszemet kapva feltámadt, rendkívül izgalmassá téve a mérkőzés hajráját; az egyenlítésre azonban már nem maradt ideje. A hazai csapat, még ha nagy nehézségek árán is, de megszerezte idei első győzelmét a bajnokságban.
93' Vége a mérkőzésnek.
89' Buzás ívelt be szabadrúgást a jobb oldalról, és a kapu előtti nagy kavarodásban Molnár Zoltán fejelt 6 méterről a bal sarokba. 4-3
3 perc a hosszabbítás várható.
  84' Török ívelt szögletet a bal oldalról, a labdára Pusztai érkezett nagy lendülettel és 9 méterről a kapu fölé fejelt.
74' Bárányos helyett Földvári lépett pályára.
71' Szenzációs góllal faragott hátrányából ismét a Paks: Montvai emelt a jobb oldalról középre, s az érkező labdát Heffler 15 méterről bal külsővel kapásból a jobb felső sarokba lőtte. 4-2
64' Ismét cserélt a REAC gárdája: Somorjai helyett Kovács Balázs a pályán.
58' Egy lecsorgó labdára a kaputól 20 méterre Kiss Tamás csapott le, majd könnyedén átszlalomozott a hazai védelmen, a kimozduló Farkas mellett is elhúzta a labdát, és 6 méterről ballal az üresen maradt kapuba passzolt. 4-1
57' Cserélt a hazai csapat is, Polonkai helyett Török állt be.
55' A vendég védők addig ügyetlenkedkedtek, amíg el nem vesztették a labdát. Torma iramozott meg egyedül a megszerzett labdával, majd a tizenhatososon belülre érve az akciót középen kísérő Nyergeshez passzolt, aki öt méterről jobbal az üres kapuba helyezett. 4-0
46' Elkezdődött a második félidő. A szünetben cserélt a Paks: Báló helyett Heffler játszik majd.
  Az elmúlt hetekhez-hónapokhoz képest gyökeresen más felfogásban, rendkívül tervezetten és jól futballozó hazai csapatot láthatott a közönség az első félidőben. A REAC 3 szép gólt szerezve megérdemelten vezet 45 perc után.
45' Vége az első félidőnek.
45' Parádés góllal növelte előnyét a REAC. Bárányos emelt finoman a jobb oldalon meglóduló Somorjaihoz, majd a a középpályás az előtte futó Tormához továbbított, aki remek testcsellel becsapta védőjét, és 18 méterről jobbal a kint álló Bita fölött a kapu közepébe emelt. 3-0
  44' Bárányos pasaszolt a bal oldalon teljesen üresen felfutó Polonkaihoz, aki remekül ívelt a hosszú oldalra, s Bita óriási bravúrral a kapu fölé tolta a labdát.
39' Lengyel Ferenc nagyon elégedetlen lehet csapatával, mert az első félidő hajrájában már a második cserelehetőségét használta ki: Mészárost Buzás váltja.
36' Cserélt a vendég zöld-fehér együttes: Zováth helyett Montva folytatja a játékot.
30' Somorjai cselezgetett a jobb oldalon, majd középre adott, a rövid saroknál érkező a védők gyűrűjében lévő Torma egyből remekül továbbított középre, ahol teljesen üresen érkezett Bárányos, s egy pattanás után hét méterről ballal a kapuba helyezett. 2-0
23' Gól: vezet a REAC 1-0-ra. Bárányos ívelt be jobb oldalról szabadrúgást, a labdára Cseri érkezett a legjobban, s a késve kimozduló kapust megelőzve 12 méterről a kapu közepébe fejelt.
  18' Ismét paksi támadás: Báló adott be a bal oldalról, s a labdát a REAC kapusa rosszul ütötte ki, éppen Mészáros elé, aki 16 méterről kapura is lőtt. Farkas Balázs, javítva hibáját, a léc fölé ütötte a labdát. Az ezt követő szöglet után a kapu elé lőtt labdát a kapu torkából órási helyzetből Horváthnak sikerült kirúgnia.
  16' Kiss Tamás cselezgetett a jobb oldalon, majd középre adott, a labdát Zováth teljesen tisztán fejelte 10 méterről Farkas kapus kezébe.
  15' Bárányos ívelt be jobb oldalról szabadrúgást, a labdára Kapcsos érkezett, de nyolcméteres fejesét könnyedén hárította Bita.
  10' Polonkai passzolt Kapcsoshoz, aki nagy lendülettel vezette a labdát. Amikor már a tizenhatos közeléhez ért, lövés helyett egy rossz passzt vállalt, így odalett a lehetőség.
1' Elkezdődött a mérkőzés. Az első támadást a Paks indíthatta.